dzisiaj jest: 21 stycznia 2020. imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
O gminie Mapa Galeria Sport
O gminie
Gmina i Miasto Mogielnica położona jest w południowej części Wysoczyzny Rawskiej w dolinie rzeki Pilicy. Obszar urozmaicony jest niewielkimi wzniesieniami, porośniętymi lasami, wśród których malowniczo położony jest zalew rekreacyjny, przepływają rzeka Pilica i mniejsza Mogielanka. Miłośnicy plażowania znajdą tu piaszczyste plaże zaś zwolennicy relaksu nad brzegiem rzek i zalewu zastaną piękne zakątki do odpoczynku i wędkowania. Mogielnica to miasto położone w województwie mazowieckim przy drodze Grójec-Końskie 68 km od Warszawy z dogodnymi połączeniami komunikacyjnymi.

Mogielnica posiada duże zasoby wody pitnej. W 1995 roku ukończono budowę stacjii uzdatniania wody, w gminie rozwiązano również problem składowania odpadów komunalnych poprzez wybudowanie składowiska odpadów, w trakcie realizacji znajduje się oczyszczalnia ścieków.
Życie gospodarcze gminy ściśle związane jest z sadowniczo-usługowych charakterem regionu.
Rozległe sady, zwłaszcza jabłoni otaczają miasto, które dla całego regionu sadowniczego pełni funkcje handlowo-usługowe.Położenie naszego miasta względem większych miast naszego rejonu.
SONDA
Czy wiążesz swoją przyszłość z Gminą Mogielnica
tak
nie
Raczej tak
Raczej nie
zobacz wyniki
MAPA SERWISU
STATYSTYKA